Ženský pěvecký sbor Krnov oslavuje v letošním roce 15 let své činnosti. V životě člověka je 15 let dobou, kdy se stává zodpovědným za své činy, stává se skoro dospělým a jako důkaz dostává občanský průkaz. My sice žádný nedostaneme, ale první krůčky jsme již zvládly a už nyní si představujeme, jak nám to půjde za pár let dál.

Na podzim 1999 si asi nikdo z nás nepřipouštěl, že tady za 15 let budeme ještě zpívat. Zdá se ale, že touha prvních členek zpívat byla velmi silná, jejich nadšení a radost tak přetrvávají dál. V současnosti v ŽPS Krnov s nadšením zpívá 25 zpěvaček pod vedením Mgr. Jany Hlaviznové.

ŽPS Krnov se svou veřejnou kulturní osvětovou činností snaží umělecky působit na širokou kulturní veřejnost nejen v Krnově a i jeho okolí (např. Vrbno pod Pradědem, Karlova Studánka, Brantice, Hošťálkovy, Horní Benešov apod.), ale i v celém Moravskoslezském kraji (Ostrava, Odry, Kopřivnice, Hranice na Moravě, Bělotín).

V Krnově sbor vystupuje ŽPS několikrát ročně. Adventní koncerty, pravidelný Jarní koncert a koncertní vystoupení pro různé organizace a spolky působící v Krnově, např. Matice slezská.

V repertoáru sboru najdeme písně starých mistrů, spirituály, skladby českých hudebních skladatelů a různé úpravy lidových písní, které jsou sboru nejbližší.